Geoblog.pl    Konyack    Podróże    Nowa Zelandia kamperem (New Zeland)    Leniwe z przyrodą obcowanie, czyli najpięknieszy spacerniak świata.

Leniwe z przyrodą obcowanie, czyli najpięknieszy spacerniak świata.

Nowa Zelandia
Nowa Zelandia, Kaikoura
Przejechano 20674 km

Kaikura jest najlepszym na świecie miejscem, do oglądania wielorybów - podobno mają tu całoroczną kartę stałego pobytu. Wycieczki statkiem w poszukiwaniu tych ssaków cieszą się wielką popularnością, dlatego należy wcześniej zarezerwować rejs na www.whalewatch.co.nz, albo zadzwonić do biura infomacji turystycznej nr +64 3 319 5641.
Nam udaje się dostać miejsca na łodzi, która odpływa o 16:00. Wolelibyśmy płynąć trochę wcześniej, ale w sumie Kaikura zasługuje na to, aby spędzić tu więcej czasu niż potrzeba na wypatrywanie wielorybiego ogona. Miasteczko położone jest pomiędzy półwyspem uniesionym wysoko nad lazurową wodą, a ośnieżonymi szczytami. Można obejść półwysep dookoła podziwiając ocean z góry lub zejść do poziomu wody i tam zobaczyć wylegujące się na skałach foki i wodne ptactwo. Korzystając z odpływu niczym tatrzańskie koziczki przeskakiwaliśmy po wyłonionych spod wody skałkach przemierzając niemalże całe wschodnie wybrzeże półwyspu. Pogoda zaoferowała nam słoneczne niebo i kolory z najlepszych folderów biur turystycznych - z jednej strony chorwacko-grecko turkusowe wybrzeże, z drugiej szwajcarskie, ośnieżone lodówce i krowy na łące. Znów zazdrościmy Nowozelandczykom. Mają wszystko co najlepsze skupione na niedużej powierzchni (obie wyspy to 268 680 km kw.), a jest ich tylko 4 mln. Może by powiększyć tę populację i zostać tu dłużej?
Już się rozmarzyliśmy, a tymczasem zerwał się wiatr i odwołano nasz rejs. Z wieloryba w dniu dzisiejszym nici... Dobrze, że mamy kampera. Postanawiamy spać na parkingu przy samej przystani i poczekać na najwcześniejszy rejs jutro,, czyli o 7:45. Trzymajcie za nas kciuki.
Tymczasem nie pozostaje nam nic innego, jak uzupełnić bloga dzięki internetowi w knajpce o nazwie Garaż, spróbować tutejszy seafood i lokalne piwo. Hm, może to i dobrze, że odwołali nam ten rejs?

BPE
BPE - 2014-03-16 12:38
cudowne miejsce........uwielbiam wasze zdjęcia :-)))

Konyack
Konyack - 2014-03-16 14:10
Dziękujemy ślicznie za dobre słowo... To mocno zobowiązuje do dalszych starań :-)

zula - 2014-03-16 15:35
...zdjęcia...jak zawsze - perfekcja!...a może mamy do czynienia z zawodowym FOTOartystą?...nieśmiało zapytam...
Już czekam na kolejny wpis !

genek
genek - 2014-03-16 19:57
Nowej Zelandii mozna zazdrościc nie tylko przepięknych krajobrazow ale równiez, a może nawet przede wszystkim głowy mieszkancow do zbijania kasy na turystach. Tu nawet starsi w wierze miekna.

Konyack
Jacek Konieczny
Zasoby: 116 wpisów116 184 komentarze184 1295 zdjęć1295 6 plików multimedialnych6

02.01.2017 - 20.01.2017

11.09.2015 - 24.09.2015